Організація освітнього процесу в НУШ
Нова українська школа впевнено крокує країною. Уже третій рік українські діти йдуть саме у НУШ, і це справді чудово. Звісно, нова школа тільки розвивається, вона тільки-но вийшла на непростий шлях становлення, а педагоги отримують неоціненний досвід.
Особливістю Нової української школи є організація нового освітнього простору. У навчальних приміщеннях 1- 3 класів нашої школи створено навчальні центри (зони): центр відкриттів, центр новин, центр матеріалів, комунікативний центр, центр тиші, центр вчителя, тематичний центр. Освітнє середовище, звісно, виглядає по-різному, оскільки при плануванні освітнього простору вчителі враховували розміри класних кімнат, кількість учнів, наявність технічних засобів та дидактичного матеріалу.
У продовж трьох років за рахунок співфінансування державних і місцевих органів ми отримали для класів НУШ учнівські парти та стільці, мольберти, магнітні дошки, ноутбуки, принтер, ламінатор; дидактичні та роздаткові матеріали: таблиці з української мови, математики, Я досліджую світ, набір магнітних букв і цифр, розвиваючі ігри, термометр, компас, лупу, секундомір, глобуси, мікроскоп, лінійку, килимок із пазлів, LEGO. А ще нова школа — це освітнє середовище. І це, насамперед, не техніка чи меблі. В НУШ у більшості випадків навчання відбувається в ігровій формі. Окрім шкільних знань, дітей вчать використовувати їх у житті. Дітям пропонують висловлювати свої почуття і думки, слухати один одного. В основі змін — зміна ставлення до дитини: повага, увага до неї, пошук.
У нашому освітньому закладі працює чотири вчителя початкових класів. Усі вони пройшли курсову підготовку по НУШ. Цьогоріч 1 клас набрала Тимко Віра Григорівна. Має 32 роки педагогічного стажу. Вона разом зі своїми учнями вперше працює за стандартами НУШ.