Всесвітній День безпечного Інтернету Safer Internet Day
Вкрай важливо говорити зі школярами про те, що інтернет може приховувати небезпеку. Але важливіше навчити захищатися від небезпек, слідувати правилам спілкування та поведінки в мережі.
"Інтернет – це така ж реалія нашого життя, як телефон або телевізор. Далеко не всі українські батьки усвідомлюють, наскільки важливу роль відіграє Інтернет в житті їхніх дітей. Їм варто прийти до розуміння, що вони несуть таку ж відповідальність за поведінку своїх дітей в інтернеті, як і на вулиці або в метро. Інакше вони можуть зіткнутися із цілком реальними результатами віртуального спілкування"
Цікаві цифри (за матеріалами досліджень компанії "Київстар")
- 78% українських дітей старше 6 років користуються інтернетом;
- 24% батьків не знають про те, що їхні діти виходять в інтернет через мобільні телефони;
- 9% батьків не підозрюють, що їхні діти виходять в інтернет через мобільні телефони батьків;
- 8% батьків не знають, що їхні діти відвідують інтернет-клуби;
- 27% дітей зізналися, що в інтернеті з ними контактували незнайомці, 0% з них пішли на контакт;
- 28% висилали фото віртуальним знайомим;
- 7% ділилися в інтернеті інформацією про сім'ю.
9 лютого 2010 року в Україні пройшов День безпечного Інтернету. Вперше ідея відзначати цю дату була висунута Єврокомісією ще у 2004 році, а функції основного координатора руху були покладені на Insafe – європейську мережу організаційних центрів з пропаганди безпечного, свідомого користування Інтернетом та мобільним зв'язком.
Для учнів Рождественської ЗОШ був проведений тренінг "Безпечний інтернет". Учні ознайомилися з правилами поведінки в інтернеті, переглянули цікавий відео матеріал про раціональне та безпечне використання інтернет ресурсів. Створювали власний НіК name та грали у гру відгадай хто надіслав лист-повідомлення.