Тиждень природознавства в початковій школі
Спілкування з природою завжди було засобом виховання. Про її вплив на розумовий розвиток, на формування моральних та естетичних якостей особистості писали видатні педагоги.
В.О.Сухомлинський доводив, що природа сама собою не виховує. Виховує лише активна взаємодія дитини з нею. Тому екологічне виховання та екологічна культура тісно пов’язані з природоохоронною діяльністю.
З метою активізації екологічного руху, формування екологічної культури, залучення молодших школярів до екологічних проблем місцевості, в початковій школі був проведений тиждень природознавства. Перед учителями початкових класів постало питання організації виховного простору під час занять та в позаурочний час: проведення з учнями позакласної діяльності з вивчення довкілля і заохочення їх до практичних справ щодо його збереження.
В перший день Тижня природознавства була проведена лінійка, де учні були налаштовані на участь у заходах протягом тижня. Бесіда «Коли природа кричить SOS» збагатила знання дітей про природу, сприяла бережливому ставленню до тварин, рослин.
Педагоги глибоко розуміють основні екологічні проблеми сьогодення. Тому не випадково була переглянута презентація «Люби та знай свій рідний край», проведені урок-проект «Корисні копалини України» (вчитель Тимко В.Г., з учнями 4 класу) та вікторина «Бий прямо в ціль» для учнів 3-4 класів.
Одна з найважливіших ідей естетичного виховання школярів – формування потреби творити.
Створення виставки дитячих поробок з природних матеріалів захопило і вчителів, і учнів, і батьків. Це був справжній музей творчості! Головне завдання виставки полягало в тому, щоб залучити всіх дітей до активної діяльності щодо творення і збереження краси навколишнього середовища, в якому вони живуть, працюють, відпочивають.
Системна робота з екологічного виховання сприяє тому, що діти бажають спілкуватися з природою в позаурочний час. Вже традиційною стала природоохоронна акція «Посади дерево».
Ось таким повноцінним життям живуть вчителі та учні нашої початкової школи! Хочеться вірити, що досвіду, таланту вчителів, ентузіазму, вогника творчості вистачить на виховання ще не одного покоління. Учителі початкової школи крокують в ногу з часом, не стоять осторонь нововведень, активно включаються в упровадження нового. Тому пошук нових форм, змісту і методів роботи триває…