УВАГА!!! Сказ тварин.
На виконання листа Голови Держпродспоживслужби та в зв’язку з відзначенням щорічно 28 вересня Всесвітній День боротьби зі сказом звертаємо Вашу увагу до проблеми поширення сказу, а також до її наслідків.
Сказ (водобоязнь, гідрофобія) – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками запалення головного мозку, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі тварини.
Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.
Як розпізнати хвору на сказ тварину?
Головна ознака хворих тварин – зміна їх поведінки. Поява диких тварин у населених пунктах, а особливо вдень – одна з характерних ознак захворювання їх на сказ. Дикі тварини втрачають обережність, з’являються в населених пунктах, місцях випасу і утримання худоби, нападають на людей та тварин.
Домашні тварини не споживають звичайної їжі, стають неспокійними, через декілька днів – агресивними. Слина хворої тварини містить у собі вірус ще за десять днів до появи перших ознак захворювання, тобто інфікуватись людина може і від тварин, які зовні виглядають здоровими.
Правила утримання домашніх тварин:
охороняйте домашніх тварин від укусів інших тварин;
регулярно робіть щеплення проти сказу домашнім собакам та котам, в тому числі сторожовим та мисливським собакам;
вигулюйте собак в намордниках та на повідку;
не заводьте собак і кішок заради забави, не виганяйте їх на вулицю.
У випадку зміни поведінки тварини негайно звертайтесь до найближчої державної установи ветеринарної медицини. При виявленні трупів диких тварин уникайте з ними будь-якого контакту.
При несвоєчасно проведених щепленнях, які здійснюються після укусу інфікованої тварини, хвороба закінчується смертю.
Якщо Вас вкусила або ослинила підозріла тварина:
- повідомити державну установу ветеринарної медицини та звернутись до медичного закладу для отримання допомоги;
- негайно промити мильною водою місце укусу чи ослинення.
- При найменших ознаках захворювання тварин на сказ, отриманні покусів від тварин, просимо терміново повідомляти управління Держпродспоживслужби в Коропі за номерами 2-15-35, 2-16-86.
Цього місяця на території області планується планова осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу.
Вакцинація проводитиметься наземним розподілом принад з вакциною (ручне розкладання). Розкладання вакцини буде проводитись в лісових та сільськогосподарських угіддях по всій території області.
Початок та тривалість проведення імунізації залежатиме від термінів доставки вакцини в область та погодних умов.
Просимо жителів громади із порозумінням поставитись до проведення заходів з імунізації диких тварин проти сказу. У разі знаходження принад не руйнувати їх, не брати в руки, щоб залишати привабливими для тварин, адже профілактика сказу тварин – це безпека здоров’я людей!