ДЕНЬ ВИШИВАНКИ
Цьогоріч День вишиванки відзначатимемо 16 травня. Це свято стало настільки звичним та важливим, настільки міцно закріпилося у свідомості багатьох людей, що ми вже, може, дещо і забули, що насправді воно додалося до святкового календаря не так давно. Свято відзначається щороку у третій четвер травня, а головне, що треба зробити цього дня – вдягти вишиванку. І особливо важливо це зробити зараз.
Сьогодні учні та вчителі вдягли вишиванки на знак єдності всього народу, адже вишиванка – це унікальний оберіг, у якому зафіксовано генетичний код української нації.
Вишиванка --це предмет неабиякої гордості української нації. Наші пращури ставилися до вишитої сорочки як до святині. Цей одяг передавався від покоління до покоління, зберігався в кожному обійсті як реліквія. Прадавні українці сприймали вишиванку як оберіг, що символізував міцне здоров’я, красу та силу роду. Люди вважали, що орнамент захищає власника від недобрих поглядів, будь-яких невдач та хвороб. Вишиванка також допомагала розрізнити «своїх» і «чужих». Особливості візерунку, колір вишивки та колір полотна видавали, хто стоїть перед тобою. Адже різні люди носили різні вишиванки.
Історія появи вишиванки
Сорочка з вишитим орнаментом з’явилася в незапам’ятні часи. За словами істориків, українській вишиванці вже більше тисячі років. Відомий давньогрецький історик, географ і мандрівник Геродот стверджував, що елементи вишиванки прикрашали вбрання скіфів, які жили на території сучасної України протягом 8 ст. до н. е. – 4 ст. н. е. Арабські купці також згадували про русів, які носили вишите вбрання.
Нехай День вишиванки об’єднає українців по всьому світу, а магічні прадавні узори-символи додадуть нам сили для перемоги над ворогом!
Бережімо традиції! Любімо Україну! Україна переможе!