УВАГА!!! Учні та їх батьки! ДСНС України у Чернігівській області ЗАСТЕРІГАЄ.
Про попередження надзвичайних ситуацій (подій) на водних об ’єктах в зимово-весняний період
Останнім часом по території України спостерігається пониження температури повітря. В зв’язку з цим ставки громади вкрилися кригою, але міць криги зовсім не надійна.
Дуже багато людей масово виходять на річки, ставки, озера. Полюбляють ходити на водойми і діти, які катаються на ковзанах та просто бавляться на кризі. Проте часом нехтування правил безпеки під час перебування на льоду може стати причиною трагічних наслідків.
Так, з початку року на водоймах області вже загинуло 56 людей.
В територіальній громаді офіційно затверджених та обладнаних всім необхідним для забезпечення безпечного відпочинку місць на льоду немає.
В зв’язку з цим з 1 по 7 грудня представниками Новгород-Сіверського РВ ГУ ДСНС України у Чернігівській області проведено рейдову перевірку місць стихійного підлідного вилову риби та відпочинку людей на водних об’єктах громади, а саме: о. Панське, о. Карпівка, о. Премите, озеро в с. Будище.
В результаті рейдової перевірки виявлено наступне :
- місця стихійного підлідного вилову риби не обладнані елементарними рятувальними засобами;
- відсутні інформаційні стенди;
- відсутні попереджуючі знаки;
- на водоймищах проводиться масовий підлідний вилов риби;
- населення нехтує правилами поведінки на водних об’єктах.
Виходячи з вище викладеного та з метою попередження загибелі людей
на водоймищах громади в зимово-весняний період, Новгород-СіверськогоРВ ГУ ДСНС України у Чернігівській області, пропонує:
1. Розглянути дане питання на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС.
2. Рішенням комісії:
2.1. Визначити місця відпочинку людей на льоду;
2.2. Визначені місця обладнати відповідними інформаційними та попереджувальними знаками щодо існуючої небезпеки руйнування криги та правил поведінки на льоду і порядку надання допомоги потерпілим;
2.3. Обладнати (оновити) інформаційно-довідкові куточки з питань цивільного захисту в приміщеннях старостинських округів в яких розмістити інформацію щодо правил поведінки на льоду і порядку надання допомоги потерпілим.
3. Начальнику відділу освіти, директорам начальних закладів:
3.1. Організувати проведення бесід з учнями, їх батьками щодо заборони виходу дітей на кригу;
3.2. Обладнати (оновити) інформаційно-довідкові куточки з питань цивільного захисту в приміщеннях навчальних закладів в яких розмістити інформацію щодо правил поведінки на льоду.
4. Залучити до проведення роз'яснювальної роботи усі наявні засоби масової інформації, в яких обов'язково розміщувати інформацію щодо пропаганди безпечної поведінки людей на льоду, способи надання допомоги потерпілим, що потрапили у крижану воду.
Будьмо обережні та дотримуємось правил безпечної поведінки! А особливо підчас канікул!