До уваги учнів, батьків та вчителів!
Нормативні документи що встановлюють та визначають порядок користування мобільним зв'язком та електронними гаджетами під час освітнього процесу в навчальному закладі.
КОРОПСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
РОЖДЕСТВЕНСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ
НАКАЗ
04 .01.2021 р. №01
Про правила користування
мобільними телефонами
під час навчально-виховного процесу
На виконання вимог Статуту та правил внутрішнього розпорядку навчального закладу, наказу Міністерства освіти і науки України від № 910 від 07 серпня 2014 року «Про скасування наказу Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2007 року № 420», формування культури користування мобільними телефонами у школі та з метою якісного забезпечення організації навчально-виховного процесу, поліпшення організації режиму роботи , захисту цивільних прав усіх суб’єктів освітнього процесу, сприяння підвищенню якості й ефективності одержування освітніх послуг, а також гарантії психологічно комфортних умов навчального процесу,
НАКАЗУЮ:
- Дозволити використання мобільних телефонів у закладі для забезпечення застосування інформаційно-комунікаційних технологій під час навчально-виховного процесу.
- Протягом ІІ семестру 2020/2021 н.р. заборонити використання мобільних телефонів у навчальному закладі без потреби.
- Користування мобільними телефонами усіма учасниками навчально-виховного процесу здійснюється лише до початку або після закінчення навчальних занять та під час перерв.
- Категорично заборонити використання функцій фото- та відеокамери, диктофона, аудіопрогравача тощо під час навчально-виховного процесу.
- Активізувати наступний порядок використання мобільних телефонів під час навчально-виховного процесу в навчальному закладі:
- . Під час уроків, виховних годин чи позакласних заходів, а також під час перебування в шкільній бібліотеці необхідно вимикати або переводити телефон у режим «без звуку».
- Під час проведення уроків чи інших заходів мобільний телефон не повинен знаходитися на робочому місці, а у спеціально відведеному для мобільних телефонів місці, або ж у портфелі чи кишені.
- Якщо ж ця заборона буде порушена, то вчитель має право вилучити телефон і повернути його батькам учня.
- Зв’язатись з кимось по телефону можна тільки під час перерви.
- Не залишати без догляду мобільний телефон, навіть коли ненадовго залишаєте своє робоче місце.
- Відповідальність за збереження мобільних телефонів адміністрація та педагогічний колектив школи не несе.
- У випадку крадіжок мобільних телефонів дирекція та вчителі не зобов’язані вживати жодних заходів щодо їх пошуку.
- Заборонено фотографувати мобільним телефоном, робити звукові записи або ж знімати ним відео – як під час перерв, так і під час уроків, виховних годин.
- Не використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу.
- Використання мобільних телефонів учнями дозволяється лише з дозволу учителя в окремих випадках:
- У разі термінової необхідності здійснити телефонну розмову (як виняток, при травмуванні, розслідуванні, вирішенні питань оздоровлення та лікування) учень має отримати дозвіл учителя та скористатися телефоном за межами приміщення, де проходить навчальне заняття.
- Учень має право скористатися функціями калькулятора під час виконання практичних та лабораторних робіт, розв’язування складних задач з окремих предметів (математики, фізики, хімії, біології та ін.).
- Учень має право використати функцію аудіопрогравача на уроках музики, заняттях вокальних гуртків.
- Учень може скористатися телефоном для пошуку невідомого слова (терміну), тексту твору та інше.
- Класним керівникам довести даний наказ до відома батьків та учнів школи.
- Затвердити Інструкцію: «Правила користування мобільними телефонами».
- Заступнику директора з виховної роботи Петренку В.М. розмістити інформацію щодо порядку використання мобільних телефонів під час навчально-виховного процесу в навчальному закладі та на сайті школи.
- Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Заковінько К.І.
Директор школи І.І.Ігнатенко
Погоджено: Погоджено: Затверджено:
президент шкільного голова батьківського Наказ директора
самоврядування комітету Рождественської ЗОШ
________В.Мусаелян ________О.Хоменко № 01 від 04.01.2021р.
Інструкція
«Правила користування мобільними телефонами».
Знання і виконання Правил мобільного етикету – це ознака вихованості та високої культури спілкування абонента. Адміністрація школи, учнівське самоврядування та батьківський комітет радить усім абонентам мобільного зв’язку дотримуватися розробленого нами мобільного етикету, який допоможе гармонійно поєднувати особисту свободу абонента та повагу до інтересів оточуючих:
• Ми вимикаємо телефон або переводимо телефон під час занять у режим «без звуку», тому що ми виховані, поважаємо себе, друзів та вчителів. А використання послуг «Голосова пошта» або «Хто дзвонив» не дозволить пропустити жодного дзвінка від друзів та батьків.
• Ми знаємо, що під час проведення уроків суворо забороняється використання мобільних телефонів, якщо це не передбачено вчителем під час вивчення теми.
• Ми знаємо, якщо ж ця заборона буде порушена, то вчитель має право вилучити телефон і повернути його батькам учня.
• Ми знаємо, якщо нам необхідно зв’язатись з кимось по телефону, то ми можемо зробити це на перерві.
• Ми знаємо, що знаходячись в школі, потрібно брати з собою мобільний телефон, навіть коли ненадовго залишаємо своє робоче місце.
• Ми знаємо, що у випадку крадіжки телефону, пошук його не входить у компетенцію дирекції школи чи вчителів, відповідальності за збереження їх вони не несуть.
• Ми знаємо, що якщо учні і користуються телефоном, то виключно як засобом зв’язку, а для цього достатньо телефонів найпростіших моделей.
• Ми знаємо, що в школі суворо забороняється фотографувати або знімати на відео, бо наявність камери є певним стимулом до створення штучних сцен образ і приниження в учнівському середовищі, що негативно впливає на навчально-виховний процес.
• Ми запитуємо дозволу, перш ніж когось сфотографувати або зняти відео на свій мобільний, тому що поважаємо приватне життя інших людей.
• Ми поважаємо право людини на особисте життя – не читаємо текстові повідомлення й не переглядаємо список дзвінків у чужому телефоні без дозволу.
• Ми вимикаємо мобільний телефон там, де є застереження «Будь ласка, вимкніть Ваш мобільний телефон» – наприклад, у літаках чи у медичних закладах.
• Ми не користуємось мобільним телефоном у тих лікарнях, де є апарат життєзабезпечення, адже йдеться про життя людей. Радіохвилі, які випромінює мобільний телефон, можуть завадити роботі медичної апаратури.
• Ми пам’ятаємо, що треба переводити свій мобільний телефон у режим «без звуку» або користуватися послугою «Голосова пошта» у театрах, музеях, на виставках, у кінотеатрах. Наш мобільний телефон не порушить дійство несподіваним гучним сигналом (рингтоном) і ми зможемо спокійно насолоджуватись враженнями.
• Ми обираємо такі рінгтони, які будуть приємні нам і не турбуватимуть оточуючих.
• Ми встановлюємо мінімальну гучність сигналу мобільного телефону, коли відпочиваємо разом з іншими людьми.
• Ми переводимо мобільний телефон у режим «Без звуку» перебуваючи в бібліотеці, а при необхідності відповісти на дзвінок розмовляємо не голосно і лише по суті справи.
• Якщо під час вистави або в бібліотеці нам терміново необхідно написати текстове повідомлення, вимикаємо сигнали клавіатури.
• У громадських місцях, а саме: магазинах, транспорті, ліфті тощо намагаємосься розмовляти з мобільного телефону максимально тихо та коротко, щоб не заважати оточуючим своїми розмовами.
• Ми уникаємо встановлення таких рингтонів на свій мобільний телефон, які можуть образити чи збентежити оточуючих (нецензурні вислови, грубі вирази та неприємні звуки).
• Ми знаємо, що некоректно використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу.
• Ми здійснюємо тестування власного телефону на рівень гучності, рингтонів вдома, а не в громадських місцях.
• Більшість сучасних моделей телефонів можуть фіксувати номера, з яких був зроблений виклик, і повідомляти своїх власників про пропущені дзвінки. Якщо Вам не відповіли негайно, не треба повторювати виклик – наберіться терпіння й чекайте, коли Ваш абонент зможе передзвонити Вам.
• Небажано дзвонити людині по робочих питаннях на мобільний телефон у його вільний час, а саме до початку й після завершення офіційного робочого дня, а також на вихідні й свята. На особисті дзвінки також існують обмеження з 9.00 ранку до 21.00 вечора. Якщо все ж необхідно порушити ці правила й подзвонити, краще вибачитися та запитати про можливість говорити з Вами, а розмовляти недовго й по суті.
• Ми розповідаємо про правила мобільного етикету своїм друзям.